C.N.F.P.A. MEMBRU CATEGORIA

  

CNFPA MEMBRU ENSSEE

 

 

 

Perfectionare Antrenori
   

CURSURI DE PERFECTIONARE 2018  

  


01. Federatia Română de Aeronautica - 2 - 11-13.06.2018 - Brasov; 20-24.11.2018 - Brasov
02. Federaţia Română de Badminton - 1 - 13-15.11.2018 - Bucuresti
03. Federaţia Română de Bob si Sanie - 1 - 23-25.07.2018 - Poiana Brasov
04. Federaţia Română de Canotaj - 1 - 24-26.11.2018 - C.S.N. Snagov
05. Federaţia Română de Chanbara - 1 - 02-07.07.2018 - Eforie Sud
06. Federaţia Română de Ciclism - 1 - 19-20.12.2018 - Bucuresti
07. Federaţia Română de Dans Sportiv - 1 - 15-17.06.2018 - Mamaia
08. Federaţia Română de Gimnastică - 1 - 27-29.08.2018 - Izvorani
09. Federaţia Română de Haltere - 1 - 08-10.12.2018 - Tancabesti
10. Federaţia Română de Handbal - 2 - 27-29.06.2018 - Mamaia 04-06.06.2018 - Cluj Napoca
11. Federaţia Română de Hochei pe gheata - 5 - 11-12.08 Senioare; 13-14.08 U20, U18; 15-16.08 U16; 17-18.08 U14, U12; 19-20.08 U10, U8 - Snagov
12. Federaţia Română de Karate Kyokushin-IKO 2 - 1 - 21-22.12.2018 - Oradea
13. Federaţia Română de Karate WUKF - 1 - 15-18.02.2018 - Brasov
14. Federaţia Română de Karate - 2 - 06-07.10.2018 - Bucuresti; 21-22.04.2018 - Izvorani
15. Federaţia Română de Karate Kyokushin - 1 - 13-14.07.2018 - Venus
16. Federaţia Română de Kaiac-Canoe - 1 - 18-21.12.2018 - Cheile Gradistei
17. Federaţia Română de Karting - 1 - 31.08-01.09.2018 - Targu Secuiesc
18. Federaţia Română de Modelism - 2 - 02-04.11.2018; 09-11.11.2018
19. Federaţia Română de Motociclism - 1 - 07-09.12.2018 - Arad
20. Federaţia Română de Nataţie şi Pentatlon Modern - 1 - 27.09.2018 - Izvorani
21. Federatia Romana de Polo - 1 - 14-16.12.2018 - Izvorani
22. Federatia Romana de Popice - 2 - 12-15.12.2018 - Poiana Brasov; 24-26.08.2018 - Navodari
23. Federatia Romana de Powerlifting - 1 - 16-18.11.2018 - Alba Iulia
24. Federaţia Română de Radioamatorism - 2 - 24-28.04.2018 - Izvorul Muresului; 30.08-03.09.2018 - Izvorul Muresului
25. Federaţia Română de Sambo - 1 - 19-21.07.2018 - Buftea
26. Federaţia Română de Scrima - 2 - 10-13.12.2018 (floreta si spada) - Predeal; 17-20.12.2018 (sabie) - Poiana Brasov
27. Federaţia Română de Schi-Biatlon - 2 - 19-21.11.2018 - Brasov; 20-30.10.2018 Rasnov Brasov
28. Federaţia Română de Tenis - 2 - 28.04.2018 - Bucuresti; 17.11.2018 - Bucuresti
29. Federaţia Română de Tenis de Masă - 2 - 07-08.07.2018 - Izvorani; 18-20.10.2018 - Campulung
30. Federaţia Română de Tir cu Arcul - 1 - 24-26.11.2018 - Bucuresti
31. Federaţia Română de Tir Sportiv - 1 - 13-14.12.2018 - F.R.T.S.
32. Federaţia Română de Yachting - 1 - 13-14.10.2018 - Bucuresti

 

 
 
CATALOAGE SI TIPIZATE
  

Atentie !!!
Pentru a putea vizualiza aceste cataloage, aveti nevoie de Adobe Acrobat Reader.

 

 



 

       
 

  Prima pagina

  Despre noi

  Conducere

  Activitate

  Curs formare antrenori doi ani

  Perfectionare Antrenori

  Promovare Antrenori

  Curs formare antrenori un an

  Formare alti specialisti

  Subcomitet sectorial sport

  Evidenta antrenori

  Publicatii

  Noutati

  Anunturi

  Contact

   
VIZITE:   1666389